Ana Sayfa Ekonomi Dolar kuru ne kadar?

Dolar kuru ne kadar?

87
0

22 Temmuz 2020 dolar kuru ne kadar olduğu vatandaşların merak konusu olurken, ekonomistler döviz kurlarındaki son durum ve hareketliliği paylaştı.

Korona virüs salgını nedeniyle etkilenen küresel piyasalar, döviz kurlarının değişmesine neden oldu. Amerikan doları kaç TL soruları gelmeye devam ederken, 22 Temmuz 2020 tarihinde dolar kurundaki hareketlilik paylaşıldı.


Global piyasadaki son durum
Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan Covid-19 salgını sebebiyle dünya ekonomisinde büyük değişiklikler yaşandı. Amerika Birleşik devletlerinde yaşanan gelişmeler nedeniyle dolar endeksi dün son 5 ayın en düşüğünü gördü. Merkez Bankası tarafından da yakından takip edilen ve küresel piyasada da en çok kullanılan para birimi olan dolar vatandaşlar tarafından oldukça ilgi görüyor. Dünyada artan Korona virüsü vakalarının ekonomilere yansımaları izlenirken, Dolar ve Euro’nun gösterdiği değişiklikler yediden yetmişe her kes tarafından yakından izleniyor. Ekonominin hala teşvike ihtiyacı olması ve trilyon dolarlık yeni paket tartışmalarının yanı sıra ABD Başkanı Donald Trump korona virüs salgınının daha da kötüye gidebileceğini belirtmesi, dolarda global değer kaybına yol açtı.


Kur düşüşte
Dolar kuru, dün Türkiye piyasalarının kapanış saatinde 6,9 TL seviyesinde hareket ederken; yeni güne düşey seviyeden başladı. Yeni güne düşey seviyeden başlayan dolar 22 Temmuz itibari ile dolar kuru 6,8 TL’den işlem görüyor. Euro ise, 7,8600 TL’den alıcı buluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz