Ana Sayfa Ekonomi Dolar haftanın son gününde ne kadar oldu?

Dolar haftanın son gününde ne kadar oldu?

66
0

24 Temmuz 2020 dolar kuru ne kadar olduğu vatandaşların merak konusu olurken, ekonomistler döviz kurlarındaki son durum ve hareketliliği paylaştı.

Korona virüs salgını nedeniyle etkilenen küresel piyasalar, döviz kurlarının değişmesine neden oldu. Amerikan doları kaç TL soruları gelmeye devam ederken, 24 Temmuz 2020 tarihinde dolar kurundaki hareketlilik paylaşıldı.


Dolar düşüşe mi geçti
Covid-19 salgını sebebiyle dünya ekonomisinde büyük değişiklikler yaşandı. Amerika Birleşik devletlerinde yaşanan gelişmeler nedeniyle dolar endeksi dün son 5 ayın en düşüğünü gördü. Merkez Bankası tarafından da yakından takip edilen ve küresel piyasada da en çok kullanılan para birimi olan dolar vatandaşlar tarafından oldukça ilgi görüyor. Dünyada artan Korona virüsü vakalarının ekonomilere yansımaları izlenirken, Dolar ve Euro’nun gösterdiği değişiklikler yediden yetmişe her kes tarafından yakından izleniyor. Ekonominin hala teşvike ihtiyacı olması ve trilyon dolarlık yeni paket tartışmalarının yanı sıra korona virüs salgınının daha da kötüye gidebileceğini belirtilmesi, dolarda global değer kaybına yol açtı.


Kur hareketsiz
Dolar kuru, dün Türkiye piyasalarının kapanış saatinde 6,89 TL seviyesinde hareket ederken; yeni güne düşey seviyeden başladı. Yeni güne düşey seviyeden başlayan dolar 24 Temmuz itibari ile dolar kuru 6,85 TL’den işlem görüyor. Euro ise, yeni güne dikey seviyeden başlayarak yükselişe geçti ve 7,95 TL’den işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz