Ana Sayfa Gündem Daha renkli Kayseri için ekolojik dönüşüm

Daha renkli Kayseri için ekolojik dönüşüm

66
0

Kayseri Büyükşehir Belediyesi daha renkli Kayseri için şehri çiçek bahçesine çevirirken aynı zamanda çevre sağlığı için de çalışmalar yürütüyor.

Ekolojik dönüşüm dengesini koruyarak daha renkli bir Kayseri için kolları sıvayarak, şehrin dört bir yanını bitkilerle donatıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından çiçek ve bitkilerle donatılan şehir için aynı zamanda çevre sağlığı için de çalışmalar yürütüyor.


Daha az su, daha çok bitki
Çevre ve tasarrufu ön plana çıkaran Büyükşehir Belediyesi şehrin dört bir yanını çiçek ve bitkilerle donatırken ekolojik dönüşümü dikkate alarak çalışmalar yürütüyor. Kayseri’nin her tarafına daha az su isteyen ama daha renkli görünüme sahip çiçek ve bitkilerin ekilmesi için çalışan Büyükşehir Belediyesi, ekolojik dönüşüme de dikkat çekiyor. Büyükşehir Belediyesi Park, Bahçe ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı tarafından yürütülen ekolojik dönüşüm çalışmaları, ağaçlandırma çalışmaları, peyzaj uygulamalı çalışmaları, mevsimlik çiçek dikim çalışmaları ile tam gaz devam ediyor. Çok suya ihtiyaç duyan çim yerine daha az suya ihtiyaç duyan bitkiler ekerek ekolojik dönüşüm dengesini sağlayan Büyükşehir Belediyesi hem su tasarrufu sağlıyor hem de daha renkli bir Kayseri için seferber oluyor.


15 Temmuz Bulvarı başta olmak üzere, pek çok kavşakta ve bulvarda ağaçlandırma ve peyzaj uygulamaları gerçekleşirken, 543 adet yapraklı ağaç, 700 adet ibreli ağaç, 212 bin 448 tane hercai menekşe gibi birçok dikim yapıldı. Çevre sağlığı ve temizliğine de önem veren Büyükşehir Belediyesi tarafından park ve mesire alanlarında çim biçimi, sulama, gübreleme, budama ve bu alanlardaki park donatılarının bakım onarımları da düzenli şekilde yapılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz