Ana Sayfa Gündem Çin takvimi nedir, nasıl hesaplanır

Çin takvimi nedir, nasıl hesaplanır

43
0

Anne adayları arasında popüler olan Çin takvimi, son dönemde bilirliğinin artmasıyla hamile kadınlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı.

Çin takvimi son zamanlarda özellik hamile kadınlar arasında oldukça meşhur durumda. Anne adayları bu takvim ile hem istedikleri bilgilere ulaşıyor hem de keyifli vakit geçiriyor.


Çin takvimi anne adaylarına yeni doğacak bebekleri hakkında bazı bilgiler verir. Astrolojiye meraklı hamile kadınlar Çin takvimi uygulaması sayesinde hamilelik ve sonrasıyla ilgili birçok bilgiye ulaşabilir. Bebeğin cinsiyeti, tahmini hamilelik ve Çin takvimine göre yaşınız gibi ilginç bilgilere ulaşmanızı sağlayan uygulama, birçok insan tarafından sağlıksız ve zararlı olarak görülüyor. Çin takvimini merak edenler internet üzerinden takvime ulaşabilir ve bütün bilgileri kolayca öğrenebilir. Astrolojik bir uygulama olan Çin takvimi ile bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz.


Bebek cinsiyeti nasıl hesaplanır
Çin takvimi tablosundan hamile kaldığınız yaşın olduğu satırı bularak ve hamile kalınan ayın sütununu da bularak, kesiştikleri hücreye bakılır. Burada bebeğin kız mı erkek mi olduğunu belirten cinsiyeti görülebilir. Bunu yaparken ilk işlem her zaman, önce hamile kalınan yaşı bulmak ve daha sonra hamile kalınan ayı bulmak olmalıdır. Bilimsel kanıta dayalı olmayan uygulama anne adayları için oldukça keyifli ve eğlenceli.


Çin takvimine göre yaşınız
Çin takvimine göre her ay 1 hayvanı temsil ediyor ve takvimde 12 hayvan bulunuyor. Ateş, su, toprak, metal olan elementler ve 12 adet hayvan bu ayların sembolüdür ve aylar şu şekilde sıralanır: fare, öküz, kaplan, tavşan, yılan, at, ejderha, yaban domuzu, köpek, horoz, maymun, koyun. Her yıla ait olan burcun kendine has özellikleri olması, o burçta doğan insanlara da ait olacağı düşünülür. Çin takvimine göre Mart ayından sonra doğanların yaşlarını hesaplamak fazlasıyla kolaydır, yapılması gereken şey, miladi takvimdeki doğum yaşınıza 1 yaş daha eklemek olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz