Ana Sayfa Gündem CHP Kayseri İl Başkanlığından Kılıçdaroğlu’na destek

CHP Kayseri İl Başkanlığından Kılıçdaroğlu’na destek

73
0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Olağan Kurultayına sayılı günler kala, CHP Kayseri İl Başkanlığından Kemal Kılıçdaroğlu’na destek geldi.

Covid-19 nedeniyle ertelenen 37. Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayının Temmuz sonunda yapılmasına karar verilmişti. Kurultaya günler kala CHP Kayseri İl Başkanlığından Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verileceği açıklandı.


“Kılıçdaroğlu’nun inancı, kararlılığı ve mücadelesi Türkiye’ye umut olmuştur”
Kuruluşundan bugüne kadar 36 olağan ve 19 olağanüstü kurultay gerçekleştiren CHP’nin 37. Olağan Kurultayının 25-26 Temmuzda Ankara’da yapılması bekleniyor. CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer 37. Olağan Kurultayında Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıkladı. Kılıçdaroğlu’nun kararlılığı, inancı ve mücadelesi konusuna dikkat çeken Ümit Özer yazılı açıklamada bulunarak: “18 yıldır ülkeyi yöneten daha doğru bir ifade ile Türkiye’yi yönetemeyip savuran iktidar ile karşı karşıyayız. 15 Temmuz Hain darbe girişiminin ardından darbeyi “Allah’ın bir lütfu” olarak gören siyasi iktidar, Türkiye’yi Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği rotadan çıkartarak tek adam yönetimini hayata geçirmiştir. Emekçi insanlar açlık sınırının altındaki ücretlerle yaşam mücadelesi vermekte; işsizlik çığ gibi büyümektedir. Yaşanan hak ihlalleri, hukuksuzluklar darbe dönemlerini bile mumla aratır olmuştur. 18 yıldır ülkeyi yöneten iktidar ülkenin yaşadığı sorunları çözmek yerine kimi zaman rakamlarla oynayarak, kimi zaman baskı ile ülke gerçeklerini gizlemeye çalışmaktadır. Ama artık mızrak çuvala sığmıyor. Yine bir haksızlık karşısında bundan 3 yıl önce Ankara’dan İstanbul’a yürüyen Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun inancı, kararlılığı ve mücadelesi tüm Türkiye’ye umut olmuştur. Adalet Yürüyüşü ile halkımıza umut olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, engin siyasi öngörüsüyle, yerel seçimlerde iktidarın oyununu bozarak yıllar sonra Ankara, İstanbul’un sosyal demokrat belediyecilik ile kucaklaşmasını sağlamıştır. Ve biz biliyoruz ki, bu bir son değil yepyeni bir başlangıç. İşte bu başlangıcı 37’inci Kurultayımızda Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun etrafında kenetlenerek iktidar yürüyüşüne dönüştüreceğiz. Biz Kayseri, Sivas, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Yozgat, Kırşehir İl başkanları olarak 37’inci kurultayımızda Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğumuzu bildirir, kamuoyunu saygı ile selamlarız.” ifadelerini kullandı.


İki gün sürecek ve seyircisiz olacak kurultayın ilk gününde genel başkanlık seçimi, ikinci gününde ise 60 kişilik Parti Meclisi ile Yüksek Disiplin Kurulu seçimleri yapılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz