Ana Sayfa Gündem Büyükşehirden Covid-19 desteği

Büyükşehirden Covid-19 desteği

66
0
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısının ardından Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş(solda), Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç (ortada) ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan(sağda) basın mensuplarının sorularını yanıtladı. ( Mehmet Ali Özcan - Anadolu Ajansı )

Tüm dünyayı etkisi altına Covid-19 salgınına karşı Büyükşehir’den vatandaşlara destek yağıyor.

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan Coronavirüs salgınına karşı Büyükşehir Belediyesi İlçe Belediyelere mücadele kapsamında çeşitli destekler veriyor.


Destekler sürüyor
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KOVİD-19 ile etkili bir şekilde top yekûn mücadele kapsamında ilçelere hem nakit hem de maske ve dezenfektan yardımlarında bulunuyor. Koronavirüs salgını ile mücadele etmek adına 2.9 milyon TL’lik nakit desteği sağlarken, 16 ilçenin tamamına Büyükşehir imkânlarıyla üretilen maske ve dezenfektan gönderiliyor. Yeni tip koronavirüs ile etkili ve top yekün mücadele kapsamında tedbirleri elden bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç Tıp hekimi olmasının da etkisiyle vatandaşlara destek yağmurlarını sürdüyor. İlk etapta merkez dışındaki 13 ilçe belediyesine pandemi mücadelesinde kullanılmak üzere 100’er bin TL kaynak aktaran Başkan Büyükkılıç, bu kez 16 ilçe belediyesinin tamamına 100’er bin lira daha kaynak aktarılmasını sağladı. İlçe belediyelerin salgınla mücadelede güçlenmesi açısından Büyükşehirden nakit desteği aktarılarak 2.9 milyona TL’ye ulaşırken, aynı zamanda maske ve dezenfektan da gönderildi.Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın talimatıyla maske üretimine başlayan ve bugüne kadar kent merkezinde 1 milyon 100 bin adet maskeyi ücretsiz dağıtan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK), ilçeye de yaklaşık 200 bin adet maske gönderildi. Ayrıca, kent merkezi başta olmak üzere vatandaşların sıklıkla kullandığı hastaneler ve kamu binalarına da dezenfektan üniteleri yerleştirilerek vatandaşın kullanımına sunuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz