Ana Sayfa Teknoloji Bilim Merkezi yenilendi

Bilim Merkezi yenilendi

76
0
BİLİMSEL BİLGİYİ GENİŞ KİTLELERE AKTARMAYI HEDEF EDİNEN VE ANADOLU'NUN EN KAPSAMLI BİLİM MERKEZİ OLAN KAYSERİ BİLİM MERKEZİ, GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI İÇİN YENİLENDİ. (İHA/KAYSERİ-İHA) Bilimsel bilgiyi geniş kitlelere aktarmayı hedef edinen ve Anadolu'nun en kapsamlı bilim merkezi olan Kayseri Bilim Merkezi, geleceğin bilim insanları için yenilendi. Başkan Büyükkılıç, yenilenen Kayseri Bilim Merkezi'ni çocuklar tarafından yeniden keşfedilmesi gerektiğini söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Bilim Merkezi’ni çocuklar tarafından yeniden keşfedilmesi gerektiğini söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen ve Anadolu’nun en kapsamlı bilim merkezi olan Kayseri Bilim Merkezi yenilendi.
Kayseri Bilim Merkezi içerisinde 130’dan fazla sergi düzeneği, gökevi filmleri, birbirinden önemli etkinlik alanı, bilim ve teknolojiyi anlaşılır kılan araç ve gereçler yeralıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Kayseri Bilim Merkezi, çocuklarımız için keyifli bir mekan. Burada bilimi ve teknolojiyi hem öğreniyorlar hem de eğleniyorlar. Gençlerimize hizmet etmek bizleri gururlandırıyor. Yenilenen 130’dan fazla sergi düzeneği, gökevi filmleri, birbirinden keyifli etkinliklerle ilgili olan tüm gençlerimizi burada görmek istiyoruz. Bilim Merkezimiz de Atmosfer ve Işık, Yeryüzü, Madde, Dinamik Dünya, Sağlık Bilimi, Roket Bilim, Havacılık ve Uzay, Mühendislik, gibi 12 farklı tematik bölümünden oluşan sergi alanlarımız mevcut” dedi.

Başkan Büyükkılıç, “Çocuklarımızın hem eğleneceği hem de bilgileneceği gökevi filmleri ile atölye çalışmaları, söyleşiler, yarışmalar da yapılıyor. Yani geleceğin bilim insanlarını bilimi sevdirmekle işe başlıyoruz” açıklaması yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz