Ana Sayfa Gündem Bedelli askerlik ücreti belli oldu

Bedelli askerlik ücreti belli oldu

49
0

Milyonlarca asker adayının merakla beklediği bedelli askerlik ücreti belli oldu. 2020 yılı Temmuz/Aralık dönemine ilişkin bedelli askerlik tutarı belirlendi.

Askerliğini bedelli yapmak isteyen vatandaşlarımız için alternatif bir yol olarak karşımıza çıkan kısa dönem olarak da bilinen bu askerlik tipi için belirli bir ücret ödenmesi gerekiyor. Her yıl değişen bu fiyat Bütçe ve Mali Hizmetler Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu hesaplamalara göre açıklandı.

İşte bedelli askerlik ücreti
Yapılan aylık katsayı değişikliğiyle bedelli askerlik 37 bin 70 liraya çıktı. Dövizle askerlik ise 5563 Euro oldu. Bedelli askerliğe ilişkin fiyat güncellemesi yapıldı. Bütçe ve Mali Hizmetler Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu hesaplamaya göre 2020 yılı Temmuz/Aralık döneminde bedelli askerlik ücreti 30 bin 70 lira olarak belirlendi. 21 gün eğitim alacak olan bedelli askerler 30 bin 70 lirayı ilgili banka hesabına yatırması gerekiyor. Dövizle askerlik yapacak olanlar ise 5563 Euroya bedelli askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacaklar.

Katsayı arttı
Bedelli askerlik ücreti hesaplanırken katsayı dikkate alınıyor. Ocak/Haziran döneminde katsayı 0.146061 iken Temmuz/Aralık döneminde 0.154461 olarak gerçekleşti.

Ocak/Haziran döneminde bedelli askerlik 35 bin 54 lirayken Temmuz/Aralık döneminde 37 bin 70 lira oldu.

Dövizle askerlik Ocak/Haziran döneminde 5261 Euroyken, Temmuz/Aralık döneminde 5563 Euro oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz