Ana Sayfa Gündem Başkan Mehmet Büyüksimitçi’den bayram mesajı

Başkan Mehmet Büyüksimitçi’den bayram mesajı

62
0

KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kurban Bayramı dolayısı ile yazılı bir açıklamada bulunarak vatandaşların bayramını kutladı.

Kurban bayramı dolayısıyla yazılı açıklamada bulunan Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci vatandaşları bayram mesajı iletirken aynı zamanda koronavirüs tedbirleri kapsamında uyarılarda bulunmayı ihmal etmedi.

Herkes mutlaka maske takmalı
Kurban bayramının ülkemiz, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için barış, huzur ve refaha vesile olmasını dileyen Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, “Bayramlar dayanışma ve paylaşma içerisine girdiğimiz, birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz en anlamlı günlerdir. Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip, milletimizin manevi değerlerinin, paylaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günlerinden olan Kurban Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Pandemi dolayısı ile bu sene belki de tarihimizde ilk defa Ramazan Bayramını evlerimizde geçirdik. Kurban bayramında herhangi bir kısıtlama görünmüyor ama bu bayram hemşerilerimizin gönüllü olarak biraz kendilerini izole etmesinde ciddi fayda var.
Virüsün bulaşıcılığının son derece arttığı bu günlerde yetkililer tarafından açıklanan tavsiye, kural ve tedbirlere hassasiyetle uyulması ciddi önem taşımaktadır. Kurban kesimleri randevulu olarak diğer günlere de yayılarak yapılmalı. Kesinlikle kalabalık oluşturulmaması ve ortamdaki herkesin mutlaka maske takması, kesim sonrasında ise özellikle mahalle ve köylerde adet haline gelen kurban etinin pişirilerek topluca yenmesi alışkanlığının kesinlikle bu bayramda terk edilmesi gerekmektedir” dedi.

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında önlemlere mutlaka uyulması gerektiğini hatırlatan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, “Kalabalık bayramlaşma merasimleri yerine bayramlaşmalarımızı mümkün mertebe telefon ile yapmalıyız. Kısacası üç temel kural olan, maske, mesafe ve temizlik kurallarına harfiyen büyüğünden küçüğüne toplumumuzun tüm fertlerinin uyması hem sağlımız, hem ekonomimiz hem de üretimimiz açısından son derece önem arz etmektedir. İnşallah bu günleri de el birliği ile atlatacağız. Rabbim kestiğimiz kurbanlarımız kabul etsin. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm üyelerimizin, hemşerilerimizin ve İslam âleminin Kurban Bayramı’nı tekrar tebrik eder, Cenab-ı Mevla’dan bizleri birlik ve beraberlik ve sağlık içerisinde daha nice bayramlara kavuşturmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz