Ana Sayfa Eğitim Bakan Ziya Selçuk: ‘Okullar açılmasın’ demek maskesiz sokağa çıkmak kadar basit

Bakan Ziya Selçuk: ‘Okullar açılmasın’ demek maskesiz sokağa çıkmak kadar basit

55
0

Kurallara uymayan herkesin 18 milyon öğrencinin sorumluluğunu omzunda hissetmek zorunda olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile vatandaşlara seslendi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Okullar açılmasın” diyenlere Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın üslubuyla maske ve sosyal mesafe vurgusu yaparak yanıt verdi.

2. Dalga için yetkililer endişeli
Covid-19 sebebiyle ara verilen okulların açılışının ne zaman olacağı merakla beklenirken yaz aylarının rehaveti ve kurban bayramı kalabalıkları 2. Dalga için yetkilileri korkuttu. Bunun yanı sıra okulların açılması ve eğitimin devam etmesi için koyulan kurallara uymayan vatandaşlarımızın oluşu birçok bakanı endişelendirdi.

“Tedbir alalım”
Dışarıya çıkan herkesin 18 milyon öğrencinin sorumluluğunu omzunda hissetmek zorunda olduğunu belirten Bakan Selçuk, “‘Okullar açılmasın’ demek; maskesiz sokağa çıkmak, mesafesiz yaşamak ve hiçbir tedbiri umursamamak kadar basit. Lütfen, tedbir alalım” ifadelerine yer verdi.

Okullar ne zaman açılacak
MEB’in 2020-2021 eğitim öğretim yılına dair 81 ile gönderdiği genelgeye göre, okullar 31 Ağustos 2020’de açılacak, 18 Haziran 2021’de kapanacak. Birinci dönem ara tatili 16-20 Kasım 2020’de, yarıyıl tatili 25 Ocak-5 Şubat 2021’de, ikinci dönem ara tatili 12-16 Nisan 2021’de yapılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz