Ana Sayfa Gündem Bakan Selçuk açıkladı: Yaşlılara bayramlaşma izni

Bakan Selçuk açıkladı: Yaşlılara bayramlaşma izni

19
0

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Kurban bayramı öncesi 65 yaş üstüne verilen izin hakkında açıklamada bulundu.

Kurban bayramı öncesi risk oluşabilecek gruplar için Covid-19 tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uyarılarda bulundu. Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 65 yaş üstü vatandaşlar için bayramlaşma izni hakkında konuştu.


Önce Cumhurbaşkanı Erdoğan uyardı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaklaşan bayram öncesi Korona virüs tedbirleri kapsamında risk grubunda olan vatandaşları uyardı. Tedbirleri elden bırakmamak gerektiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Koronavirüs olayına da bu bayramda çok ama çok dikkat edilmesini milletimden özellikle rica ediyorum. Temizlik, maske, mesafe bu konuya çok dikkat edeceğiz. Bu şekilde de limiti iyice aşağıya çekmemiz lazım ki şu beladan kurtulalım” ifadelerini kullandı. Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise yaşlı ve engelli vatandaşlara bayramlaşmadan mahrum kalmamaları için ‘1 haftalık izin’ açıklamasında bulundu.


Covid-19 testi yapılacak
Covid-19’la mücadele tedbirleri kapsamında alınması gereken önlemleri vurgulayan Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Önümüzdeki Kurban Bayramı’nda da yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın bayramlaşma kutlamasından mahrum kalmasını istemedik. Bu bayram yaşlı ve engelli vatandaşlarımız ailelerinin yanına 1 hafta izinli gidebilecekler. Büyüklerimizden ve yakınlarından ricam, sosyal mesafe kurallarına uyarak bu bayramı geçirmemiz yönünde” dedi. Bayramlaşma izni sonrası engelli ve yaşlı vatandaşlara Korona virüs testi yapılacağını da açıklayan Bakan Selçuk, “Negatif test sonrasında en az 7 gün süresince kuruluşlarımızda sosyal izolasyon kurallarına riayet edecekler” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz