Ana Sayfa Sağlık Aylar sonra harekete geçtiler

Aylar sonra harekete geçtiler

42
0

Çin’den yayılan ve tüm dünyayı etkisi alan alan Covid-19 salgını için Dünya Sağlık Örgütü harekete geçti.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tüm dünyada etkisini sürdüren Coronavirüs salgınının çıkış noktasını araştırmak için harekete geçti. Çin’de ortaya çıkan salgın hala etkisini sürdürmeye devam ediyor.


DSÖ Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılarak, yüksek sayıda can kaybına sebebiyet veren Covid-19 salgınını araştırmak için hamle yaptı. Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği ekip yeni tip coronavirüsün kaynağını araştırmak için yola çıktı. DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus virüsün kökenini bulmak için 2 DSÖ uzmanının Çin’e doğru yola çıktığı ve diğer bilim insanları ile buluşacaklarını açıkladı. Basın aracılığıyla açıklama yapan Genel Direktör Dr. Ghebreyesus: “Pandemi ile mücadeleye devam ederken, virüsün kaynağını (kökenini) da araştırıyoruz. Şu anda iki DSÖ uzmanı, diğer bilim insanlarıyla buluşmak için Çin’e gidiyor” ifadelerini kullandı.


Dünya Sağlık Örgütü’nün coronavirüs salgınının kökenini araştırmak için 7 ay beklemesi ise tepkilere neden oldu. Tepkilerin odağında olan DSÖ için Genel Genel Direktör Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus: “Dünyada hemen hemen herkese dokunan bu salgının büyüklüğü, açık bir şekilde dengeli bir değerlendirmeyi hak ediyor” dedi.


İlk günlerden itibaren virüsün doğal kaynaklı olduğunu savunan DSÖ’nün 7 ay beklemesi eleştirilere sebep oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz