Ana Sayfa Eğitim 90 öğrenci alınacaktı 400 kişi başvurdu

90 öğrenci alınacaktı 400 kişi başvurdu

85
0

Ağrı Spor Lisesine alınacak 90 öğrenci için 400 öğrenci başvuru yaptı

Ağrı’da faaliyet gösteren Spor Lisesi tarafından alınacak olan 90 kişilik öğrenci kontenjanı için 400 öğrenci başvurdu. 2020-2021 eğitim öğretim yılı yetenek sınavlarında 30’u kız 60’ı erkek toplam 90 kişilik kontenjanda yeralmak için öğrenciler birbirleriyse kıyasıya mücadele etti.

Korona virüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen özel yetenek sınavında, derece yapabilmenin gayreti içerisinde olan öğrenciler epey ter döktü. Ağrı Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, spor lisesine önemli bir teveccüh olduğunu ifade ederek “Şu ana kadar spor lisesi sınavına 400 civarında müracaat var. Ama bunlardan sadece 90 öğrenci alınacak. Bunun 30’u kız, 60’ı erkek olacak. Katılım sayısı arttıkça spor lisesine alınacak öğrencilerin kalitesi de artıyor” dedi.

Mehmet Faruk Tekin, “Spor lisesini önemsiyoruz. Buradaki öğrencilerimizin özellikle mutlaka bir spor dalı ile ilgilenmesini istiyoruz. Bu anlamda spor lisesini önemsiyoruz. Aynı zamanda spor lisesinin ilimizde spor alt yapısı anlamında da önemli bir yeri var. Bu anlamda da spor lisesi bizim için önemli. Tabi şu anda tesis konusunda eksikliklerimiz var. Bu eksiklikleri de gidermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” açıklaması yaptı.

E-okul sistemi üzerinden başvuruların yapıldığı ve 4 aşamadan oluşan Ağrı Spor Lisesi Özel Yetenek Sınavında öğrenciler, ayırıcı sınav puanlarına orta öğretim başarı puanları ve spor öz geçmişleri dahil edilerek 90 kişilik kontenjana seçilecek. Sınav sonuçları 10 Temmuz 2020 Cuma günü açıklanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz