Ana Sayfa Ekonomi 7 Ağustos dolar ne kadar

7 Ağustos dolar ne kadar

75
0

Bayram sonrası dalgalanmayı atlatamayan dolar ilerlemeye devam ederken dolar kurundaki hareketlilik hızla değişiyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle alt üst olan küresel ekonomide dolar oldukça yakından takip ediliyor. Yatırımcısının yüzünü güldüren dolar aynı zamanda piyasaları etkilemeye devam ediyor.

Covid-19 salgını piyasaları etkilemeye devam ediyor
Kurban bayramı sonra yeni normalleşme süreci devam ederken aynı zamanda altın da yakından izleniyor. Ekonomi üzerine paylaşılan en önemli verilerden ise Temmuz ayı enflasyonunun açıklanması oldu. Buna göre enflasyonda 2020 yılı Temmuz ayında bir önceki aya göre %0,58, bir önceki yılın aynı ayına göre %11,76 artış gerçekleşti. Aynı zamanda veri gündeminde ABD’nin fabrika siparişleri verisinin öne çıktığını belirten analistler, yurt içinde tahminlerin altında gelen enflasyon verisinin Türk lirası varlıkları destekleyeceğini söyledi. Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında hayata geçirilmesi planlanan ve görüşmeleri devam eden 1 trilyon dolarlık yeni teşvik paketi ile ABD ve Çin arasında artan gerilime ilişkin gelişmelerin gündemin odağındaki yerini koruduğunu bildirdi.

Dolar yükselişe geçti
Perşembe günü kapanışta doların satış fiyatı 7,01 TL, Euro’nun satış fiyatı ise 8,59 TL olmuştu. Serbest piyasada 7,28 TL olarak alınan dolar, 7,29 TL’den satılıyor. Öte yandan 8,59 TL’den alınan Euro ise 8,64 TL civarında satış işlemi görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz