Ana Sayfa Ekonomi 4 Ağustos 1 dolar kaç TL?

4 Ağustos 1 dolar kaç TL?

54
0

4 Ağustos 2020 dolar kuru ne kadar olduğu vatandaşların merak konusu olurken, ekonomistler döviz kurlarındaki son durum ve hareketliliği paylaştı.

Korona virüs salgını nedeniyle etkilenen küresel piyasalar, döviz kurlarının değişmesine neden oldu. Amerikan doları kaç TL soruları gelmeye devam ederken, 4 Ağustos 2020 tarihinde dolar kurundaki hareketlilik paylaşıldı.

Global değer kaybı yaşanıyor
ABD ile Çin arasındaki gerilimin artarak devam edebileceğine yönelik endişeler yatırımcıları tedirgin etse de açıklanan şirket bilançoları ve yeni tip Korona virüs salgını nedeniyle ekonomi yönetimlerinin attığı destekleyici adımlar, pay piyasalarında satışların sınırlı kalmasını sağlıyor. Merkez Bankası tarafından da yakından takip edilen ve küresel piyasada da en çok kullanılan para birimi olan dolar vatandaşlar tarafından oldukça ilgi görüyor. Dünyada artan Korona virüsü vakalarının ekonomilere yansımaları izlenirken, Dolar ve Euro’nun gösterdiği değişiklikler yediden yetmişe her kes tarafından yakından izleniyor. Ekonominin hala teşvike ihtiyacı olması ve trilyon dolarlık yeni paket tartışmalarının yanı sıra korona virüs salgınının daha da kötüye gidebileceğini belirtilmesi, dolarda global değer kaybına yol açtı. Dolar kurunda hafif çaplı hareketlenmelerle dengelenme süreci devam ederken Euro kurunda ise istikrarlı yükseliş sürüyor.


Kur hareketsiz
Pazartesi günü, kapanışta doların satış fiyatı 6,97 TL, Euro’nun satış fiyatı ise 8,19 TL olmuştu. Serbest piyasada 6,94 TL olarak alınan dolar, 6,95 TL’den satılıyor. Öte yandan 8,19 TL’den alınan Euro ise 8,21 TL civarında satış işlemi görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz