Ana Sayfa Ekonomi 29 Temmuz dolar kaç TL oldu

29 Temmuz dolar kaç TL oldu

59
0

29 Temmuz 2020 dolar kuru ne kadar oldu? Ekonomistler döviz kurlarındaki son durum ve hareketliliği paylaştı.

Korona virüs salgını nedeniyle etkilenen küresel piyasalar, döviz kurlarının değişmesine neden oldu. Amerikan doları kaç TL soruları gelmeye devam ederken, 29 Temmuz 2020 tarihinde dolar kurundaki hareketlilik paylaşıldı.

Yatay hareketlilik devam ediyor
Dolar, ABD ile Çin arasında artan gerilimin yatırımcıları temkinli davranmaya sevk etmesine paralel olarak başlıca para birimleri karşısında dip seviyelerden toparlanmaya çalışırken TL tarafındaki yatay hareket sürüyor. Merkez Bankası tarafından da yakından takip edilen ve küresel piyasada da en çok kullanılan para birimi olan dolar vatandaşlar tarafından oldukça ilgi görüyor. Dünyada artan Korona virüsü vakalarının ekonomilere yansımaları yakından izleniyor. Ekonominin hala teşvike ihtiyacı olması ve trilyon dolarlık yeni paket tartışmalarının yanı sıra ABD Başkanı Donald Trump korona virüs salgınının daha da kötüye gidebileceğini belirtmesi, dolarda global değer kaybına yol açtı.

Kur hareketli
Dolar kuru, dün Türkiye piyasalarının kapanış saatinde 6,85 TL seviyesinde hareket ederken; yeni güne dikey seviyeden başladı. , 29 Temmuz itibari ile yeni güne yükselişe geçerek başlayan dolar kuru 6,94 TL’den işlem görüyor. Euro ise, 8,22 TL’den alıcı buluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz