Ana Sayfa Ekonomi 28 Temmuz 1 dolar kaç TL oldu?

28 Temmuz 1 dolar kaç TL oldu?

65
0

28 Temmuz 2020 dolar kuru ne kadar olduğu vatandaşların merak konusu olurken, ekonomistler döviz kurlarındaki son durum ve hareketliliği paylaştı.

Korona virüs salgını nedeniyle etkilenen küresel piyasalar, döviz kurlarının değişmesine neden oldu. Amerikan doları kaç TL soruları gelmeye devam ederken, 28 Temmuz 2020 tarihinde dolar kurundaki hareketlilik paylaşıldı.


Ekonominin teşvike ihtiyacı var
Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan Covid-19 salgını sebebiyle dünya ekonomisinde büyük değişiklikler yaşandı. Amerika Birleşik devletlerinde yaşanan gelişmeler nedeniyle dolar endeksi dolar hareketsiz seyrine devam ediyor. Merkez Bankası tarafından da yakından takip edilen ve küresel piyasada da en çok kullanılan para birimi olan dolar vatandaşlar tarafından oldukça ilgi görüyor. Dünyada artan Korona virüsü vakalarının ekonomilere yansımaları izlenirken, Dolar ve Euro’nun gösterdiği değişiklikler yediden yetmişe her kes tarafından yakından izleniyor. Ekonominin hala teşvike ihtiyacı olması ve trilyon dolarlık yeni paket tartışmalarının yanı sıra ABD Başkanı Donald Trump korona virüs salgınının daha da kötüye gidebileceğini belirtmesi, dolarda global değer kaybına yol açtı.


Euro yükselişe geçti
Dolar kuru, dün Türkiye piyasalarının kapanış saatinde 6,85 TL seviyesinde hareket ederken; yeni güne dikey seviyeden başladı. Yeni güne düşey seviyeden başlayan dolar 28 Temmuz itibari ile dolar kuru 6,86 TL’den işlem görüyor. Euro ise, yeni güne dikey seviyeden başlayarak 8 TL barajını aştı ve 8,06 TL’den işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz