Ana Sayfa Ekonomi 27 Temmuz 1 dolar kaç TL?

27 Temmuz 1 dolar kaç TL?

21
0

27 Temmuz 2020 dolar kuru ne kadar olduğu vatandaşların merak konusu olurken, ekonomistler döviz kurlarındaki son durum ve hareketliliği paylaştı.

Korona virüs salgını nedeniyle etkilenen küresel piyasalar, döviz kurlarının değişmesine neden oldu. Amerikan doları kaç TL soruları gelmeye devam ederken, 27 Temmuz 2020 tarihinde dolar kurundaki hareketlilik paylaşıldı.


Dengelenme devam ediyor
ABD ile Çin arasındaki gerilimin artarak devam edebileceğine yönelik endişeler yatırımcıları tedirgin etse de açıklanan şirket bilançoları ve yeni tip Korona virüs salgını nedeniyle ekonomi yönetimlerinin attığı destekleyici adımlar, pay piyasalarında satışların sınırlı kalmasını sağlıyor. Merkez Bankası tarafından da yakından takip edilen ve küresel piyasada da en çok kullanılan para birimi olan dolar vatandaşlar tarafından oldukça ilgi görüyor. Dünyada artan Korona virüsü vakalarının ekonomilere yansımaları izlenirken, Dolar ve Euro’nun gösterdiği değişiklikler yediden yetmişe her kes tarafından yakından izleniyor. Ekonominin hala teşvike ihtiyacı olması ve trilyon dolarlık yeni paket tartışmalarının yanı sıra korona virüs salgınının daha da kötüye gidebileceğini belirtilmesi, dolarda global değer kaybına yol açtı. Dolar kurunda hafif çaplı hareketlenmelerle dengelenme süreci devam ederken Euro kurunda ise istikrarlı yükseliş sürüyor.


Cuma günü, kapanışta doların satış fiyatı 6,8490 TL, Euro’nun satış fiyatı ise 7,9570 TL olmuştu. Serbest piyasada 6,8460 TL olarak alınan dolar, 6,8480 TL’den satılıyor. Öte yandan 8,0100 TL’den alınan Euro ise 8,0120 TL civarında satış işlemi görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz