Ana Sayfa Ekonomi 26 Ağustos 1 dolar kaç TL

26 Ağustos 1 dolar kaç TL

40
0

Doğal gaz açıklaması sonrasında dolar kurundaki hareketlilik yakından takip ediliyor, her gün dolar kaç TL oldu, önümüzdeki günlerde dolar yükselir mi sorularına yanıt aranıyor.

İşte 26 Ağustos 2020 Çarşamba günü dolar kaç TL sorusunun cevabı ve dolar ile döviz piyasalarını etkileyen gelişmelerden detaylar.

Küresel bir kriz haline gelen korona virüs salgını ile AB ülkelerinin normalleşmeyi desteklemek için yaptığı teşviklerden dolar fiyatları etkilenmeye devam ediyor. Rusya’nın korona virüs aşısını bulduğunu açıklaması, Beyrut’taki patlama, AB ülkelerinin ikinci bir korona virüs salgını endişesi ile yaptığı teşvikler ve Merkez Bankası’nın likidite hamlesi gibi yaşanan durumlar dolar fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Dolara yatırım yapmak isteyen vatandaşlar her gün dolar yükselecek mi araştırması yapıyor. Doların yükselmesi aynı zamanda dolar birikimi olanların da merak ettiği bir konu. Dolara yatırım yapanlar ise dolar yükselir mi araştırmalarına odaklanmış durumda.

Kur hareketli
Dolar, 26 Ağustos 2020 sabahında 7,3949 lira alış fiyatı, 7,4037 lira satış fiyatı işlem görüyor. Euro ise aynı saatlerde 8,7309 lira alış fiyatı, 8,7427 lira satış fiyatı seviyesinde yer alıyor. İngiliz sterlini ise güne 9,7174 lira satış fiyatı; 9,7060 alış fiyatı ile dikey yönde başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz