Ana Sayfa Ekonomi 25 Ağustos 1 dolar kaç TL

25 Ağustos 1 dolar kaç TL

40
0

Doğal gaz açıklaması sonrasında dolar kurundaki hareketlilik yakından takip ediliyor, her gün dolar kaç TL oldu, önümüzdeki günlerde dolar yükselir mi sorularına yanıt aranıyor.

İşte 25 Ağustos 2020 Salı günü dolar kaç TL sorusunun cevabı ve dolar ile döviz piyasalarını etkileyen gelişmelerden detaylar.

Küresel bir kriz haline gelen korona virüs salgını ile AB ülkelerinin normalleşmeyi desteklemek için yaptığı teşviklerden dolar fiyatları etkilenmeye devam ediyor. Rusya’nın korona virüs aşısını bulduğunu açıklaması, Beyrut’taki patlama, AB ülkelerinin ikinci bir korona virüs salgını endişesi ile yaptığı teşvikler ve Merkez Bankası’nın likidite hamlesi gibi yaşanan durumlar dolar fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Dolara yatırım yapmak isteyen vatandaşlar her gün dolar yükselecek mi araştırması yapıyor. Doların hareketleri aynı zamanda dolar birikimi olanların da merak ettiği bir konu. Dolara yatırım yapanlar ise dolar yükselir mi araştırmalarına odaklanmış durumda.

Kur hareketli
Dolar, 25 Ağustos 2020 sabahında spot piyasada 7,3749 lira alış fiyatı, 7,3833 lira satış fiyatı seviyesinde yer alıyor. Euro ise aynı saatlerde 8,7118 lira alış fiyatı, 8,7194 lira satış fiyatıyla işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz