Ana Sayfa Ekonomi 24 Ağustos 1 dolar kaç TL

24 Ağustos 1 dolar kaç TL

46
0

Doğal gaz açıklaması sonrasında dolar kurundaki hareketlilik yakından takip ediliyor, her gün dolar kaç TL oldu, önümüzdeki günlerde dolar yükselir mi sorularına yanıt aranıyor.

İşte 24 Ağustos 2020 perşembe günü dolar kaç TL sorusunun cevabı ve dolar ile döviz piyasalarını etkileyen gelişmelerden detaylar.

 Gaz haberi doları da etkiledi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğalgaz açıklamaları sonrasında piyasalar hareketlendi. Doların yükselişi ve düşüşü aynı zamanda dolar birikimi olanların da merak ettiği bir konu. Küresel bir kriz haline gelen korona virüs salgını ile AB ülkelerinin normalleşmeyi desteklemek için yaptığı teşviklerden dolar fiyatları etkilenmeye devam ediyor. Rusya’nın korona virüs aşısını bulduğunu açıklaması, Beyrut’taki patlama, AB ülkelerinin ikinci bir korona virüs salgını endişesi ile yaptığı teşvikler ve Merkez Bankası’nın likidite hamlesi gibi yaşanan durumlar dolar fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Dolara yatırım yapmak isteyen vatandaşlar her gün dolar yükselecek mi araştırması yapıyor. Doların yükselmesi aynı zamanda dolar birikimi olanların da merak ettiği bir konu. Dolara yatırım yapanlar ise dolar yükselir mi araştırmalarına odaklanmış durumda.

Kur hareketli
Doların geçen haftaki hareketliliği vatandaşları merakta bıraktı. Dolar bugün güne satış fiyatı 7,3210 liradan başladı. Dolar kurunda alış fiyatı 7,3120 olarak 24 Ağustos tarihinde lira belirlendi. Euro bugüne dikey yönde ve satış fiyatı 8,6695 liradan başladı. Euro kurunda alış fiyatı olarak 24 Ağustos tarihinde 8,6223 lira belirlendi. İngiliz sterlini ise güne 9,6119 lira satış fiyatı; 9,5753 alış fiyatı ile dikey yönde başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz