Ana Sayfa Ekonomi 21 Ağustos altın fiyatları

21 Ağustos altın fiyatları

44
0

Altın fiyatları piyasalar üzerindeki hareketliliğe göre şekil almaya devam ediyor. Yatırım aracı olarak tercih edilen gram altın seçeneği, kuyumcularda ve sanal kuyum alışverişlerinde ön plana çıkıyor.

21 Ağustos Cuma günü altın fiyatları yatırımcılar tarafından merakla takip ediliyor. Güncel piyasalarda altın fiyatları tarihi rekorların ardından düşüşünü sürdürüyor.

Altın yükselişe geçti
Düğün sezonuyla beraber altın alacak olanlar ve ya altına yatırım yapacaklar ekonomistlerin altın fiyatları yorumlarını takip ediyor. Gram, tam, yarım, çeyrek ve cumhuriyet altınında son durum duyanları şaşkına çevirdi. ONS fiyatlarındaki hızlı yükseliş altın fiyatlarının da güne dikey yönde başlamasına neden oldu. Geleneklerimizde büyük bir yere sahip olan altın fiyatları yükseldikçe, gözler gram altına çevrildi. Gram ve çeyrek altın fiyatları hafta sonuna doğru piyasalardaki hareketini arttırdı. 21 Ağustos Cuma gününe yükselişle başlayan gram altın fiyatı 458 lira oldu. Çeyrek altın ise sabah saatlerinde 757 lira, Cumhuriyet altını 3.087 liradan satıldı. Merkez Bankası’nın kararının ardından, altın fiyatları grafiklerde dalgalanma yaşadı.

Altın fiyatları güncel fiyatları ile yatırımcısının sıkı takibinde yer almaya devam ediyor. Piyasaların hareketinden doğrudan etkilenen yatırım araçlarından birisi olan gram altın, son olarak Merkez Bankası açıklaması ile birlikte yeni pozisyonunu aldı. Açıklama öncesinde ons bazında 1928 dolar seviyelerine kadar düşen altın fiyatları, açıklamanın ardından 1935 dolar seviyelerine artış gösterdi. Bununla birlikte gram ve çeyrek altın fiyatları da küçük artışlar ile karşılaştı.

Çeyrek altın 742 TL’den alınıyor, 757 TL’den satılıyor.
Gram altın 454 TL’den alınıyor, 458 TL’den satılıyor.
Yarım altın 1.485 TL’den alınıyor, 1.515 TL’den satılıyor
Cumhuriyet altını 3056 TL’den alınıyor, 3087 TL’den satılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz