Ana Sayfa Eğitim 2020 YKS sınav sonuçları açıklandı mı?

2020 YKS sınav sonuçları açıklandı mı?

61
0

Geçtiğimiz ay binlerce öğrencinin kaderini belirleyecek YKS sınavı yapılmıştı. Üniversite hayali kuran öğrenciler için heyecanlı bekleyiş süresi ise bitmek üzere.

Covid-19 sebebiyle farklı ve stresli bir sınav geçiren öğrencilerin gözü Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezine (ÖSYM) çevrildi. Büyük bir heyecanla beklenen, sınav sonuçları ise binlerce öğrencinin kaderini belirleyecek.

Adayların gözü ÖSYM’de
Üniversite hayaliyle her sene uzun bir maraton sürecine giren öğrencilerin bu yılki sınav süreci Covid-19 nedeniyle maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde gerçekleştirilmişti. Geçtiğimiz Haziran ayının 27’sinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 28’inde Alan Yeterlilik Testi (AYT) ile Yabancı Dil Testi (YDT) sınavları tamamlanmasının ardından öğrencilerin heyecanlı sınav sonucu bekleyişi süreci sürüyor. Binlerce öğrencinin eğitim hayatını değiştirecek sonuçlar için gözler, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne çevrildi. Yaklaşık 2 milyon üniversite adayının girdiği ve sonucunu beklediği Yükseköğretim Kurumları Sınav (YKS) sonuçlarının bu hafta içinde açıklanması bekleniyor. Sınav sonuçları açıklandığı andan itibaren ÖSYM’nin resmi sitesinden sonuçlara bakılabilecek.  

2020 YKS sonuçları
ÖSYM’nin resmi sitesinden yayınladığı bildiriye göre YKS sınav sonuçları 28 Temmuz 2020 Salı günü açıklanacak. Sonuçların açıklanmasının ardından üniversite adayları ÖSYM resmi sitesi Aday İşlemleri sekmesi üzerinden TC kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile sonuçlara ulaşabilecekler.

2020 YKS tercih dönemi
Binlerce adayın merak ettiği sınav sonuçları açıklanması sonrasında tercih döneminin ne zaman başlayacağı sorusuna ise ÖSYM’den yanıt gecikmedi. 28 Temmuz 2020 sınav sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından 6-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz