Ana Sayfa Ekonomi 20 Ağustos altın fiyatları

20 Ağustos altın fiyatları

51
0

Altın fiyatları, güncel olarak sıklıkla araştırılan konular arasında yer alıyor. Ekonominin merkezinde yer alan altın, her dönemde yoğun ilgi görüyor. Altının son durumu ile ilgili tüm bilgiler haberimizde.

20 Ağustos perşembe günü altın fiyatları yatırımcıları tarafından merakla takip ediliyor. Güncel piyasalarda altın fiyatları düşüşlerin ardından toparlanma çabasına girdi.

Altında toparlanma çabası
Düğün sezonuyla beraber altın alacak olanlar ve ya altına yatırım yapacaklar ekonomistlerin altın fiyatları yorumlarını takip ediyor. Gram, tam, yarım, çeyrek ve cumhuriyet altınında son durum duyanları şaşkına çevirdi. ONS fiyatlarındaki hızlı yükseliş altın fiyatlarının da güne dikey yönde başlamasına neden oldu. Geleneklerimizde büyük bir yere sahip olan altın fiyatları yükseldikçe, gözler gram altına çevrildi. Hafta başından beri aşağı ve yukarı yönlü hareketine grafiklerde devam eden altın fiyatları ekonomistler tarafından da mercek altına alındı. Analistler, küresel ölçekte beklentilerden iyi gelen makroekonomik göstergelerin risk algısını görece azalttığını, altın fiyatlarının da bu gelişmelere paralel gerilediğini belirtti. Yatırımcıların en çok talep ettiği gram ve çeyrek altında son durum Kapalıçarşı’ya dün gün sonunda yansıdı.

Çeyrek altın 741 TL’den alınıyor, 756 TL’den satılıyor.
Gram altın 454 TL’den alınıyor, 458 TL’den satılıyor.
Yarım altın 1.485 TL’den alınıyor, 1.515 TL’den satılıyor.
Cumhuriyet altını 3056 TL’den alınıyor, 3087 TL’den satılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz