Ana Sayfa Ekonomi 20 Ağustos dolar kuru

20 Ağustos dolar kuru

49
0

Korona virüs salgınının ardından sürekli hareketlenen dolar fiyatları ne kadar oldu merak ediliyor. Sonuçta doların kaç TL olduğu herkesin ekonomik durumunu yakından ilgilendiriyor.

İşte 20 Ağustos 2020 perşembe günü dolar kaç TL sorusunun cevabı ve dolar ile döviz piyasalarını etkileyen gelişmelerden detaylar.

 “Güzel günler bizi bekliyor”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Cuma günü bir müjde vereceğiz, Türkiye’de yeni bir dönem açılacak.” şekildeki açıklaması sonrasında kurdaki düşüş hızlandı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasına ilişkin “Türkiye için bir eksen değişikliği, önemli bir süreç olacak. Çok daha güzel günler bizi bekliyor” açıklamasında bulundu. Küresel bir kriz haline gelen korona virüs salgını ile AB ülkelerinin normalleşmeyi desteklemek için yaptığı teşviklerden dolar fiyatları etkilenmeye devam ediyor. Rusya’nın korona virüs aşısını bulduğunu açıklaması, Beyrut’taki patlama, AB ülkelerinin ikinci bir korona virüs salgını endişesi ile yaptığı teşvikler ve Merkez Bankası’nın likidite hamlesi gibi yaşanan durumlar dolar fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Dolara yatırım yapmak isteyen vatandaşlar her gün dolar yükselecek mi araştırması yapıyor. Doların yükselmesi aynı zamanda dolar birikimi olanların da merak ettiği bir konu. Dolara yatırım yapanlar ise dolar yükselir mi araştırmalarına odaklanmış durumda.

Kur hareketli
Dolar bugün güne satış fiyatı 7,2853 liradan başladı. Dolar kurunda alış fiyatı 7,3014 olarak 20 Ağustos tarihinde lira belirlendi. Euro bugüne dikey yönde ve satış fiyatı 8,6587 liradan başladı. Euro kurunda alış fiyatı olarak 20 Ağustos tarihinde 8,6447 lira belirlendi. İngiliz sterlini ise güne 9,5761 lira satış fiyatı; 9,5428 alış fiyatı ile dikey yönde başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz