Ana Sayfa Ekonomi 19 Ağustos 1 dolar kaç TL

19 Ağustos 1 dolar kaç TL

45
0

Korona virüs salgını ve Beyrut’ta ki patlamaların ardından sürekli hareketlenen dolar fiyatları ne kadar oldu merak ediliyor.

Sonuçta doların kaç TL olduğu herkesin ekonomik durumunu yakından ilgilendiriyor. İşte 19 Ağustos 2020 çarşamba günü dolar kaç TL sorusunun cevabı ve dolar ile döviz piyasalarını etkileyen gelişmelerden detaylar.

Dengelenme sürüyor
Küresel bir kriz haline gelen korona virüs salgını ile AB ülkelerinin normalleşmeyi desteklemek için yaptığı teşviklerden dolar fiyatları etkilenmeye devam ediyor. Rusya’nın korona virüs aşısını bulduğunu açıklaması, Beyrut’taki patlama, AB ülkelerinin ikinci bir korona virüs salgını endişesi ile yaptığı teşvikler ve Merkez Bankası’nın likidite hamlesi gibi yaşanan durumlar dolar fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Dolara yatırım yapmak isteyen vatandaşlar her gün dolar yükselecek mi araştırması yapıyor. Doların yükselmesi aynı zamanda dolar birikimi olanların da merak ettiği bir konu. Dolara yatırım yapanlar ise dolar yükselir mi araştırmalarına odaklanmış durumda.

Kur hareketli
Salı günü, kapanışta doların satış fiyatı 7,38 TL, Euro’nun satış fiyatı ise 8,77 TL olmuştu. Haftanın ikinci günü serbest piyasada 7,37 TL olarak alınan dolar, 7,40 TL’den satılıyor. Öte yandan 8,79 TL’den alınan Euro ise 8,80 TL civarında satış işlemi görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz