Ana Sayfa Ekonomi 18 Ağustos 1 dolar kaç TL

18 Ağustos 1 dolar kaç TL

50
0

Korona virüs salgınının ardından sürekli hareketlenen dolar fiyatları ne kadar oldu merak ediliyor.. Sonuçta doların kaç TL olduğu herkesin ekonomik durumunu yakından ilgilendiriyor. İşte 18 Ağustos 2020 salı günü dolar kaç TL sorusunun cevabı ve dolar ile döviz piyasalarını etkileyen gelişmelerden detaylar.

Küresel bir kriz haline gelen korona virüs salgını ile AB ülkelerinin normalleşmeyi desteklemek için yaptığı teşviklerden dolar fiyatları etkilenmeye devam ediyor. Rusya’nın korona virüs aşısını bulduğunu açıklaması, Beyrut’taki patlama, AB ülkelerinin ikinci bir korona virüs salgını endişesi ile yaptığı teşvikler ve Merkez Bankası’nın likidite hamlesi gibi yaşanan durumlar dolar fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Dolara yatırım yapmak isteyen vatandaşlar her gün dolar yükselecek mi araştırması yapıyor. Doların yükselmesi aynı zamanda dolar birikimi olanların da merak ettiği bir konu. Dolara yatırım yapanlar ise dolar yükselir mi araştırmalarına odaklanmış durumda.

Kur hareketli
Doların geçen haftaki hareketliliği vatandaşları merakta bıraktı. Dolar bugün güne satış fiyatı 7,3957 liradan başladı. Dolar kurunda alış fiyatı olarak 18 Ağustos tarihinde 7,391 lira belirlendi.Euro bugüne dikey yönde ve satış fiyatı 8,7930 liradan başladı. Euro kurunda alış fiyatı olarak 18 Ağustos tarihinde 8,7855 lira belirlendi. İngiliz sterlini ise güne 9,7112 lira satış fiyatı; 9,7012 alış fiyatı ile dikey yönde başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz