Ana Sayfa Ekonomi 14 Ağustos dolar kaç TL

14 Ağustos dolar kaç TL

47
0

Güncel döviz kurlarıyla ilgili son gelişmeleri yakından takip edenler özellikle dolar alış satış fiyatlarını sorguluyor. İşte 14 Ağustos dolar alış satış fiyatları ne kadar

Korona virüs salgını ve Beyrut’ta yaşanan patlamalar global piyasaları döviz kurlarındaki etkisi devam ediyor ve ekonomistlerden sokaktaki vatandaşa kadar hemen herkes dolar kurunu merak ettiği bir konu haline geldi. Geçtiğimiz hafta son olarak Merkez Bankası likidite hamlesi yaptığı için dolar fiyatları hareketlenmişti. Dolara yatırım yapmak isteyen vatandaşlar her gün dolar yükselecek mi araştırması yapıyor. Doların yükselmesi aynı zamanda dolar birikimi olanların da merak ettiği bir konu oldu.

Dolar yükselişte
Ekonomi devleri arasındaki gerilim artarak devam ediyor. Bu durum endişeli yatırımcıları tedirgin etse de açıklanan şirket bilançoları ve yeni tip Korona virüs salgını nedeniyle ekonomi yönetimlerinin attığı destekleyici adımlar, pay piyasalarında satışların sınırlı kalmasını sağlıyor. Merkez Bankası tarafından da yakından takip edilen ve küresel piyasada da en çok kullanılan para birimi olan dolar vatandaşlar tarafından oldukça ilgi görüyor. Dünyada artan Korona virüsü vakalarının ekonomilere yansımaları izlenirken, Dolar ve Euro’nun gösterdiği değişiklikler yediden yetmişe herkes tarafından yakından takip ediliyor.

Doların geçen haftaki hareketliliği vatandaşları merakta bıraktı. Dolar bugün güne satış fiyatı 7,3488 liradan başladı. Dolar kurunda alış fiyatı olarak 14 Ağustos tarihinde 7,3354 lira belirlendi. Euro bugüne dikey yönde ve satış fiyatı 8,6879 liradan başladı. Euro kurunda alış fiyatı olarak 14 Ağustos tarihinde 8,6582 lira belirlendi. İngiliz sterlini ise güne 9,6118 lira satış fiyatı, 9,5757 alış fiyatı ile dikey yönde başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz