Ana Sayfa Ekonomi 13 Ağustos 1 dolar kaç TL?

13 Ağustos 1 dolar kaç TL?

52
0

13 Ağustos 2020 dolar kuru ne kadar olduğu vatandaşların merak konusu olurken, ekonomistler döviz kurlarındaki son durum ve hareketliliği paylaştı.

Korona virüs salgını ve Beyrut’ta yaşanan patlamalar global piyasaları döviz kurlarındaki etkisi devam ediyor ve ekonomistlerden sokaktaki vatandaşa kadar hemen herkes dolar kurunu merak ettiği bir konu haline geldi. Geçtiğimiz hafta son olarak Merkez Bankası likidite hamlesi yaptığı için dolar fiyatları hareketlenmişti. Dolara yatırım yapmak isteyen vatandaşlar her gün dolar yükselecek mi araştırması yapıyor. Doların yükselmesi aynı zamanda dolar birikimi olanların da merak ettiği bir konu oldu.


Gerilim devam ediyor
Ekonomi devleri arasındaki gerilim artarak devam ediyor. Bu durum endişeli yatırımcıları tedirgin etse de açıklanan şirket bilançoları ve yeni tip Korona virüs salgını nedeniyle ekonomi yönetimlerinin attığı destekleyici adımlar, pay piyasalarında satışların sınırlı kalmasını sağlıyor. Merkez Bankası tarafından da yakından takip edilen ve küresel piyasada da en çok kullanılan para birimi olan dolar vatandaşlar tarafından oldukça ilgi görüyor. Dünyada artan Korona virüsü vakalarının ekonomilere yansımaları izlenirken, Dolar ve Euro’nun gösterdiği değişiklikler yediden yetmişe herkes tarafından yakından takip ediliyor.

Kur hareketli
13 Ağustos sabah saatleri itibarıyla dolar/TL 7.33, Euro/TL ise 8.67 seviyelerinde bulunuyor. Öte yandan uluslararası piyasalarda altının onsu 2.000 doların altına inerek 1.929 dolardan alıcı buluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz