Ana Sayfa Ekonomi 11 Ağustos 1 dolar kaç TL?

11 Ağustos 1 dolar kaç TL?

54
0

11 Ağustos 2020 dolar kuru ne kadar olduğu vatandaşlar tarafından merak konusu olurken, ekonomistler döviz kurlarındaki son durum ve hareketliliği paylaştı.

Koronavirüs salgını ve Beyrut’ta yaşanan patlamalar global piyasaları döviz kurlarını etkiledi ve ekonomistlerden sokaktaki vatandaşa hemen herkes dolar kurunu takip ediyor. Geçtiğimiz hafta son olarak Merkez Bankası likidite hamlesi yaptığı için dolar fiyatları hareketlenmişti. Dolara yatırım yapmak isteyen vatandaşlar her gün dolar yükselecek mi araştırması yapıyor. Doların yükselmesi aynı zamanda dolar birikimi olanların da merak ettiği bir konu oldu.


Durgun ilerliyor
ABD ile Çin arasındaki gerilimin artarak devam edebileceğine yönelik endişeler yatırımcıları tedirgin etse de açıklanan şirket bilançoları ve yeni tip Korona virüs salgını nedeniyle ekonomi yönetimlerinin attığı destekleyici adımlar, pay piyasalarında satışların sınırlı kalmasını sağlıyor. Merkez Bankası tarafından da yakından takip edilen ve küresel piyasada da en çok kullanılan para birimi olan dolar vatandaşlar tarafından oldukça ilgi görüyor. Dünyada artan Korona virüsü vakalarının ekonomilere yansımaları izlenirken, Dolar ve Euro’nun gösterdiği değişiklikler yediden yetmişe herkes tarafından yakından takip ediliyor.

Kur hareketli
Doların geçen haftaki hareketliliği vatandaşları merakta bıraktı. Dolar bugün güne satış fiyatı 7,3442 liradan başladı. Dolar kurunda alış fiyatı olarak 11 Ağustos tarihinde 7,3202 lira belirlendi. Euro bugüne dikey yönde ve satış fiyatı 8,6290 liradan başladı. Euro kurunda alış fiyatı olarak 11 Ağustos tarihinde 8,5998 lira belirlendi. İngiliz sterlini ise güne 9,6120 lira satış fiyatı, 9,5777 alış fiyatı ile dikey yönde başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz