Ana Sayfa Ekonomi 10 Ağustos 1 dolar kaç TL?

10 Ağustos 1 dolar kaç TL?

57
0

10 Ağustos 2020 dolar kuru ne kadar olduğu vatandaşların merak konusu olurken, ekonomistler döviz kurlarındaki son durum ve hareketliliği paylaştı.

Tüm dünyayı sarsan korona virüs krizi ile birlikte Beyrut’ta yaşanan patlamalar dolar fiyatını etkiledi. Ardından geçtiğimiz hafta Merkez Bankası’nın likidite hamlesi etkili oldu. Dolar kurundaki hareketlilik yakından takip ediliyor ve her gün dolar kaç TL oldu, önümüzdeki günlerde dolar yükselir mi sorularına yanıt aranıyor. İşte 10 Ağustos 2020 pazartesi dolar kuru ne kadar.


Dengelenme devam ediyor
ABD ile Çin arasındaki gerilimin artarak devam edebileceğine yönelik endişeler yatırımcıları tedirgin etse de açıklanan şirket bilançoları ve yeni tip Korona virüs salgını nedeniyle ekonomi yönetimlerinin attığı destekleyici adımlar, pay piyasalarında satışların sınırlı kalmasını sağlıyor. Merkez Bankası tarafından da yakından takip edilen ve küresel piyasada da en çok kullanılan para birimi olan dolar vatandaşlar tarafından oldukça ilgi görüyor. Dünyada artan Korona virüsü vakalarının ekonomilere yansımaları izlenirken, Dolar ve Euro’nun gösterdiği değişiklikler yediden yetmişe her kes tarafından yakından izleniyor. Ekonominin hala teşvike ihtiyacı olması ve trilyon dolarlık yeni paket tartışmalarının yanı sıra korona virüs salgınının daha da kötüye gidebileceğini belirtilmesi, dolarda global değer kaybına yol açtı. Dolar kurunda hafif çaplı hareketlenmelerle dengelenme süreci devam ederken Euro kurunda ise istikrarlı yükseliş sürüyor.


Kur hareketli
Dolar kuru, geçen hafta Türkiye piyasalarının kapanış saatinde 7,2733 seviyesinde hareket ederken; haftayı 7,2733 liradan kapattı. Doların geçen haftaki hareketliliği vatandaşları merakta bıraktı. Dolar bugün güne satış fiyatı 7,2996 liradan başladı. Dolar kurunda alış fiyatı olarak 10 Ağustos tarihinde 7,2852 lira belirlendi. Euro bugüne dikey yönde ve satış fiyatı 8,6485 liradan başladı. Euro kurunda alış fiyatı olarak 10 Ağustos tarihinde 8,5991 lira belirlendi. İngiliz sterlini ise güne 9,5355 lira satış fiyatı, 9,5717 alış fiyatı ile dikey yönde başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz